Sárga-vörös arany karikagyűrű
Karikagyűrű :
Eredete az egyiptomi civilizációig nyúlik vissza. A bal kéz gyűrűsujjának vénája közvetlenül a szívhez, minden szerelmi érzés otthonához vezet, ezért a karikagyűrűt a bal kéz gyűrűsujján hordták. A negyedik ujj volt a szerelem ujja. A karikagyűrű az összetartozás szimbóluma, körkörös formája a soha el nem múlást jelenti. A gyűrű kézre húzásához egy babona is fűződik, miszerint ha a gyűrű az első ujjpercben megakad, akkor a feleség lesz az úr a házban, ha megakadás nélkül csúszik fel az ujjra, akkor a férj lesz az úr.
A karikagyűrű története a magyar hagyományban:
Az ujjon viselt ékszer ősidők óta létező tradicionális szimbóluma a férfi és nő között kötött szövetségnek. Magyarországon a szerelmi gyűrűk napjainkban ismeretes ajándékozási, viselési szokásainak története a XIX. század elejéig nyúlik vissza. A XVIII. században folyamatosan szorították ki az ékszerfélék a korábban szokásos jegyajándékokat, mint például, az akkoriban oly jellemző, jegykendőt.
A XX. században egyre gyakrabban a lánynak adott ajándék gyűrűk lettek az érzelmek kifejezői. Ezek anyaga általában ezüst volt, szív formájú fejjel, vagy három középen nagyobb kővel ékesítve. Egy lány több ajándék gyűrűt kaphatott és viselhetett egyszerre, akár más-más udvarlótól is. Ezeket cserélte fel a legkomolyabb udvarló rangosabb arany gyűrűje. Őket már „elgyűrűzött” lányoknak nevezték. Az esküvőgyűrű más szóval karikagyűrű, jegygyűrű kizárólag a templomi házasságkötés, szertartás kelléke volt, kifejezetten a házas állapotot jelezte. Idővel a jelentősége annyira megnőtt, hogy sokan eljegyzési gyűrűként is karikagyűrűt vásároltak.
Díjmentes gyűrű átméretezés minden gyűrű vásárlása esetén rendelkezésére áll.